Twoja ulubiona strona krejzolu xD

Forum dla crazy pipoli z Bielska, Polic i okolic xD (oczywiście inni tez mile widziani)


  • Index
  •  » Ciekawostki
  •  » Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

#1 2008-07-12 14:43:25

wicked

Moderator, Napaleniec z Oziębłością Seksualną

9611896
Skąd: Bielsko-Biała city
Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 34
Punktów :   

Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Hm, postanowiłam poruszyć ten dziwny temat. Zamieszczam fragmenty z różnych źródeł. Ciekawe, zresztą przeczytajcie same.

^Wstęp.
Czy istnieje choroba psychiczna, czy jest to rodzaj opętania ? Takie pytania zadaje się zawsze go mamy do czynienia z czymś dziwnym ogarniającym nasze ciało umysł i ducha. Opętanie jest to stan psychiczny, niezgodny ze zdrowym rozsądkiem, zachowaniem, obyczajami i normami społecznymi. Kto może ulec opętaniu, w zasadzie każdy człowiek i istota żyjąca jest zagrożony na ataki demonów. Przyczyną ingerencji demonicznych na danego człowieka są prawie zawsze grzechy ludzkie. Zdarza się, że przyczyna jest dopust Boży. Bóg dopuszcza działanie złego ducha na człowieka, aby wyćwiczyć go w pokorze, cierpliwości i umartwieniu. Tak było m.in. w przypadku Hioba, Proboszcza z Ars czy świętego o. Pio. Jednak prześladowanie zawinione grzechem jest bardziej wewnętrzne, aż do opętania włącznie.


Wpływ demona na człowieka posiada kilka stopni. Pierwszym jest kuszenie, aby człowiek - często pod pozorem dobra - dokonał czynów, które w istocie sprzeczne są z wolą Boga i prawdziwym pożytkiem człowieka. Istnieją także zniewolenia przez złego ducha, które nie są całkowitym opętaniem, ale w jakiejś części ubezwłasnowolniają go. Najwyższym stopniem jest opętanie, czyli zawładnięcie przez złego ducha myślami, ciałem i zachowaniem drugiej osoby. Takie przypadki podaje Ewangelia. Na wszystkich tych stopniach człowiek nie jest pozostawiony sam sobie. Jednakże musi pamiętać, iż sam nie jest w stanie skutecznie przeciwstawić się szatanowi, dla tego, iż nie widzi przeciwnika, nie uświadamia sobie jego metod i strategii. Po drugie szatan przewyższa człowieka inteligencją i - będąc bytem duchowym - nie podlega takim ograniczeniom czasoprzestrzennym jak człowiek.dla tego, iż nie widzi przeciwnika, nie uświadamia sobie jego metod i strategii. Po drugie szatan przewyższa człowieka inteligencją i - będąc bytem duchowym - nie podlega takim ograniczeniom czasoprzestrzennym jak człowiek.


^Jak rozpoznać czy jest się opętanym?
* Wstrętu do wszystkiego, co święte, bluźnienia, znieważania świętych przedmiotów, niemożność przystępowania do sakramentów, niechęć lub niemożność modlitwy
* Mówienie nieznanymi językami
* Nagłe i niewyjaśnione zakłócenia zdrowia (bóle fizyczne, głównie głowy i żołądka)
* Nagłe zmiany zachowań, trwałe zaniedbywanie się w nauce, obowiązkach
* Dziwnego zachowania osób opętanych w czasie jedzenia pobłogosławionych posiłków (np. z dolaną wodą święconą) lub niechęci do noszenia poświęconej odzieży, (kiedy osoba będąca pod wpływem złego ducha nie wie o takim poświęceniu)
* Możliwe jest też występowanie u osoby opętanej nadzwyczajnej siły fizycznej
* Sprawdza się występowanie niewyjaśnionych zjawisk w otoczeniu, tzw. opresji (odgłosy pukania, słyszalne kroki, przemieszczanie się, pojawianie i znikanie przedmiotów)
* Niespodziewane agresywne zachowania, nie tylko na tle religijnym fanatyzm przemocy, sadyzm, dewiacje seksualne
* Niekiedy w poduszkach, materacach osób opętanych odnajduje się dziwne przedmioty, np. laleczki, figurki zwierząt lub ludzi, bryłki zakrzepniętej krwi, kosmyki włosów, odłamki metalu lub drewna które mogą świadczyć o odprawieniu guseł czy innych form czarów
* Może się zdarzyć, że zwierzęta domowe zachowują się, jakby wyczuwały czyjąś obecność: wpatrują się w jedno miejsce, nagle uciekają przestraszone.

^Obrzęd egzorcystyczny
*Obrzęd rozpoczyna się pokropieniem pobłogosławioną wodą, które jako upamiętnienie oczyszczenia otrzymanego we chrzcie, jest obroną kuszonego przed zasadzkami nieprzyjaciela. Wodę można pobłogosławić przed obrzędami, albo w czasie obrzędów, przed pokropieniem, zależnie od okoliczności mieszając z wodą sól.

*Następuje modlitwa litanijna, w której przez wstawiennictwo wszystkich Świętych wzywamy Bożego miłosierdzia nad człowiekiem dręczonym.

*Po litanii egzorcysta może recytować jeden psalm lub niektóre psalmy wyrażające błaganie o opiekę Najwyższego i podziw dla zwycięstwa Chrystusa nad złym duchem. Psalmy recytuje się w sposób ciągły lub responsoryjny. Na koniec egzorcysta może dodać modlitwę po psalmie.

*Z kolei odczytuje się Ewangelię jako znak obecności Chrystusa, który własnym słowem głoszonym w Kościele zaradza ludzkim cierpieniom.

*Potem egzorcysta kładzie ręce na dręczonego, błagając Ducha Świętego, aby diabeł odszedł od człowieka, który przez chrzest stał się świątynią Bożą. W tym samym czasie może tchnąć w twarz dręczonego.

*Teraz recytuje się wyznanie wiary (Symbol), albo odbywa się wyrzeczenie szatana i odnowienie chrzcielnego wyznania wiary. Następuje modlitwa Pańska, w której błagamy Boga, naszego Ojca, aby nas wybawił od Złego.

*Po tych czynnościach egzorcysta ukazuje dręczonemu wizerunek Krzyża Pańskiego, który jest źródłem wszelkiego błogosławieństwa i łaski, a następnie czyni nad nim znak krzyża, który wyraża władzę Chrystusa nad diabłem.

*Wreszcie wypowiada błagalną formułę skierowaną do Boga oraz formułę rozkazującą, w której w imię Chrystusa wprost wyklina diabła, wzywając go, aby odszedł od dręczonego. Formuły rozkazującej nie należy stosować bez uprzedniej formuły błagalnej. Formułę zaś błagalną można wypowiadać także bez formuły rozkazującej.


Wszystkie wymienione czynności w razie potrzeby można powtarzać, albo podczas tej samej celebracji, albo w innym czasie, dopóki osoba dręczona nie zostanie zupełnie uwolniona.

*Obrzędy kończą się pieśnią dziękczynną, modlitwą oraz błogosławieństwem.


^Na youtube'ie zamieszczony jest w częściach, ciekawy film dokumentalny o egzorcyzmach Anneliese Michel. Materiał spolszczony, zainteresowanych kieruje tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=BlhFK2Gc1Nw . Pierwsza, z kilku dodanych części.
Poza tym istnieją również 'Egzorcyzmy Emily Rose'.

A co wy sądzicie o opętaniach? Czy według was są to urojenia fanatycznych ludzi? Choroba psychiczna?
Miałyście kiedyś do czynienia z takim człowiekiem?

Mnie osobiście już sam temat bardzo przeraża. Biorąc pod uwagę, że osoby wierzące również cierpią na opętania. Jednak jestem pewna, że takie coś istnieje i nie jest to wymysł tych biednych ludzi. A tłumaczenie tego 'chorobą psychiczną' jest po prostu unikaniem odpowiedzi na trudne pytania.


Kiedy mam wybierać między jednym złem a drugim
zwykle wybieram to, którego jeszcze nie próbowałam.


http://img255.imageshack.us/img255/8800/hdrroxy08ng3.jpg

Offline

 

#2 2008-07-13 00:07:40

Fallon

Administrator, ziom made in China

4866420
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 278
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Jelsi o to chodzi To ja i Wicked zaglebilysmy sie juz w to.. pamietam jak kiedys zostala u mnei na noc i przez ową całą noc ogladalysmy Egzorcyzmy Anneliese Michel na YouTubie, i innych, najslynniejsze z egzorcyzmow dotycza Emilie Rose.. w konce newet taki film jest i pewnie iwekszosc z was ogladala, ejsli nie, polecam! Serio super!  Nikt jak nie wlasnei Wiket nie zna tak dobrze moich twierdzen co do egzorcyzmow....  oczywiscie wierze w opentanie... zastanaiwlam sie nad tym dlugo i mysle ze to nie moze byc zwykła choroba... na dodatek wierze w Boga i w ogole...  wiec tym bardziej, Ci egzorcyzji i to wszystko.. skads sie to pzrecie z wzielo... Po obejzeniu filmu Rgzorcyzmy Emili Rose i po tych wszystkich innych filmikach, zmienilam do tego stusunek.. nie trtaktuje juz tego jak dobry horror tylko jak cos strasznego! Co pzreciez moze stac sie z kazdym z nas... az strasz pomyslec...


Najtrudniejszy jest koniec miesiąca. Zwłaszcza trzydzieści ostatnich dni...
http://i190.photobucket.com/albums/z284/emilythecrazy/Dark_Girl.jpg

Offline

 

#3 2008-07-17 00:10:29

Kale

Elien

Zarejestrowany: 2008-07-17
Posty: 2
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Egzorcyzmy są super,(oczywiście nie w praktyce nie to mam na myśli) Polecam film: Egzorcyzmy Emili Rose jak oglądałem to w niektórych momentach aż mnie dreszcz przechodził! na prawdę fajne

Offline

 

#4 2008-07-17 07:56:15

Alexandra

Speedy Gonzales

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 760
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Hmm... Ja wprawdzie tych słynnych Egzorcyzmów Emily Rose nie oglądałam, ale widziałam z nich tylko taki krótki urywek a mianowicie jak ten duch przygniatając dziewczynę do łóżka próbuje ją udusić... I muszę powiedzieć że to mi jak na razie wystarczy... Może kiedyś w całości to obejrzę... A jeśli chodzi o opętanie, to jest to dość trudna sprawa. Sama nie chciałabym taka być, choć nigdy nic nie wiadomo. Tego się przecież nie wybiera....


"This fantasy of you and me"

"Rushing through my veins,
There's an notion in my heart,
I will never be the same."

Offline

 

#5 2008-08-01 00:17:39

Leiaa

Administrator, ziom made in China

12359975
Skąd: Kraina Marzeń
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 94
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

nie oglądałam egzorcyzmów emily rose...
dokument o annelise michel obejrzalam tylko 3 czesci na tubie i dalej nie dokoncze...
ogladalam to miesiac temu i do tej pory mam koszmary...
i nie moge sie otrzasnac
dlatego narazie sobie odpuszcze...
wierze w to, co tam było pokazane i strach mnie nie opuszcza...
żałuje, że wogóle zaczęłam kiedykolwiek się tym interesować, ale jest już za późno


http://republika.pl/blog_mj_4333656/6221737/sz/panik.jpg
You cannot protect
two things at the same time.
If you don't make a decision,
you'll lose both.

Offline

 

#6 2008-08-01 07:56:31

Alexandra

Speedy Gonzales

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 760
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Hmm... czyli nie dowiemy się od Ciebie co się tam działo?


"This fantasy of you and me"

"Rushing through my veins,
There's an notion in my heart,
I will never be the same."

Offline

 

#7 2008-08-28 03:28:51

Kate Moss

Speedy Gonzales

status AQQ
81-||-57
Call me!
Skąd: ?????
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 856
Punktów :   
WWW

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Szczerze mówiąc nie wiem czy mam w to wierzyć czy nieeeeee


zbliża się wtorek, zabrałeś płaszcz?
żyję w ogromnym kuble

Offline

 

#8 2008-09-07 22:06:14

Fallon

Administrator, ziom made in China

4866420
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 278
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

jak mozna w to nie wierzyc? Vercia nie dobijaj mnie...


Najtrudniejszy jest koniec miesiąca. Zwłaszcza trzydzieści ostatnich dni...
http://i190.photobucket.com/albums/z284/emilythecrazy/Dark_Girl.jpg

Offline

 

#9 2008-09-08 21:31:51

Kate Moss

Speedy Gonzales

status AQQ
81-||-57
Call me!
Skąd: ?????
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 856
Punktów :   
WWW

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Właśnie będziemy się uczyć na religii o egzorcyzmach


zbliża się wtorek, zabrałeś płaszcz?
żyję w ogromnym kuble

Offline

 

#10 2008-09-09 08:15:17

Alexandra

Speedy Gonzales

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 760
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

My chyba to już kiedyś przerabialiśmy... Muszę zerknąc po drodze do zeszytu Pamiętasz coś takiego Fallon?


"This fantasy of you and me"

"Rushing through my veins,
There's an notion in my heart,
I will never be the same."

Offline

 

#11 2008-09-09 22:22:40

Kate Moss

Speedy Gonzales

status AQQ
81-||-57
Call me!
Skąd: ?????
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 856
Punktów :   
WWW

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Dzsiejsza lekcja religii nie była za ciekawa... Moja katechetka ma dziwny stosunek do tego tematu


zbliża się wtorek, zabrałeś płaszcz?
żyję w ogromnym kuble

Offline

 

#12 2008-09-09 23:14:23

Fallon

Administrator, ziom made in China

4866420
Skąd: się biorą dzieci?
Zarejestrowany: 2008-07-10
Posty: 278
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

PAmietam pamiętam jasne że pamietam, ale jakoś ostatnio nasz kochany pan z Religi unikał tego tematu po kilku zapytaniach Dariny <kolezanki>


Najtrudniejszy jest koniec miesiąca. Zwłaszcza trzydzieści ostatnich dni...
http://i190.photobucket.com/albums/z284/emilythecrazy/Dark_Girl.jpg

Offline

 

#13 2008-09-10 14:50:13

Alexandra

Speedy Gonzales

Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 760
Punktów :   

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

taaa xDxD Boże, te lekcje są jedyne w swoim rodzaju


"This fantasy of you and me"

"Rushing through my veins,
There's an notion in my heart,
I will never be the same."

Offline

 

#14 2008-09-10 20:45:40

Kate Moss

Speedy Gonzales

status AQQ
81-||-57
Call me!
Skąd: ?????
Zarejestrowany: 2008-08-27
Posty: 856
Punktów :   
WWW

Re: Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Moja religia kiedyś bła niczego sobie Mojakatechetka używała słów "tyłek" i "opieprzę" lub "cholera" W Muzyku są świry


zbliża się wtorek, zabrałeś płaszcz?
żyję w ogromnym kuble

Offline

 
  • Index
  •  » Ciekawostki
  •  » Egzorcyzmy i opętania - zjawiska niewytłumaczalne?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plElektropolerowanie metali Lecznica dla zwierząt Rzeszów Noclegi i jedzenie w Dębkach